Kas yra Raudonos šviesos terapija (Red Light Therapy/RLT)?

Kas yra Raudonos šviesos terapija (Red Light Therapy/RLT)?

Raudonos šviesos terapija (RLT) yra naujas sveikatą ir ilgaamžiškumą veikiantis gydymo būdas, kuris yra mokslininkų ir medicinos patikrintas gydant odos raukšles, paraudimą, spuogus (acne), randus ir kitus senėjimo požymius. Taip pat atnaujina, atjaunina ir “pakrauna” ląsteles energija, mažina uždegimus ir malšina skausmą. Raudonosios ir artimųjų infraraudonųjų spindulių (NIR) šviesos terapijos prietaisai skleidžia koncentruotą tam tikro ilgio konkrečių raudonojo ir artimojo infraraudonojo spektro bangų dozę, kuri veikia panašiai kaip saulės šviesa, tačiau be kenksmingos UV spinduliuotės, todėl raudonos šviesos terapija teigiamai veikia visų audinių regeneraciją.

RLT ir NIR šviesos prietaisas per 10-20 minučių įkraus organizmo „bateriją“ taip, lyg būtumėte kelias valandas praleidę saulėje. Panagrinėkime, kaip tai vyksta.

Trumpai ir aiškiai

Vidutinis europietis 90 % laiko praleidžia uždarose patalpose.  Istoriškai žmonės turėjo kiek didesnį natūralios aplinkos poveikį.  Žmonės daugiau laiko leisdavo po saule, vandenyje, ore ar ant žemės.

Ląstelių energija vadinama ATP (Adenozino trifosfatas) yra energijos šaltinis, skirtas naudoti ir saugoti ląstelių energiją. ATP struktūra yra nukleozidų trifosfatas, susidedantis iš azoto bazės (adenino), ribozės cukraus ir trijų nuosekliai sujungtų fosfatų grupių. ATP skatina visus cheminius procesus organizme. Jei jums trūksta ATP – jaučiatės išsekę ir prislėgti.  Aukštesnis ATP lygis skatina procesą kita linkme: esate laimingas ir produktyvus.  Suprantama pusiausvyra, bet kaip ją valdyti?

Mitochondrijos yra biologinės baterijos žmogaus ląstelėse. Raudona ir artima infraraudonųjų spindulių šviesa jas įkrauna, pavyzdžiui, nuo saulės ar Raudonos šviesos įrenginių. Raudonos ir artimos infraraudonųjų spindulių šviesos įrenginiai su skleidžiamais bangų ilgiais į kūną sukuria gydomąjį poveikį. Raudonasis spindulių spektras yra matomas ir daugiausiai jo pasisavina oda. Artima infraraudonųjų spindulių šviesa žmogaus akiai yra nemato. Ši šviesa prasiskverbia giliau į kūną (lyginant su kito ilgio šviesos bangomis) ir teigiamai veikia vidaus organus, endokrinines liaukas, ląsteles ir jose esančias mitochondrijas. Tai patvirtinta daugiau nei 5000 mokslinių tyrimų. Keletą pavyzdžių rasite paspaudę ČIA.

Kaip išsivystė susidomėjimas raudonos šviesos terapija?

1993 m. kompanija “Quantum Devices” sukūrė šviesos diodą (LED), skirtą NASA naudoti augalų auginimo eksperimentams.  NASA naudojo raudonos bangos ilgius, kad paskatintų augalų auginimą, ir nustatė, kad raudona šviesa iš tikrųjų padidino augalų augimą.  (Nuoroda)

Įdomus ir netikėtas eksperimento šalutinis poveikis buvo atradimas, kad mokslininkai, kurie dažnai buvo veikiami intensyvios raudonos šviesos, pastebėjo greitą jų odos pažeidimų gijimą. Tada NASA pradėjo tyrinėti šviesos diodų naudojimą, kad padidintų žmogaus ląstelių metabolizmą ir sustabdytų astronautų kaulų ir raumenų nykimą, o bėgant metams ši technologija išplito ir plačiojoje populiacijoje.

Raudonos šviesos terapija jau plačiai mediciniškai priimta naudoti fotodinaminėje terapijoje. Šios terapijos metu mažos galios raudona lazerio šviesa naudojama fotosensibilizuojančiam vaistui suaktyvinti. Sąveika sukuria cheminę reakciją, kuri sunaikina ląsteles. Jis vartojamas kai kurioms odos ligoms gydyti, įskaitant odos vėžį ir psoriazę, spuogus ir karpas bei kitas vėžio rūšis.

Dabar raudona ir artima infraraudonųjų spindulių šviesa yra naudojama daugybei sveikatos būklių gydymui.

Skaityti kitą

Raudonos šviesos terapija: moksliniai tyrimai
Raudonos šviesos nauda odai ir kūnui

Palikti komentarą

Ši svetainė apsaugota „hCaptcha“, taip pat taikoma „hCaptcha“ privatumo politika ir paslaugos teikimo sąlygos.